Slik ser du håndball-EM i desember

Publisert 30.11.2016 13:42, oppdatert 30.11.2016 13:45 - Pressemelding, mynewsdesk - tips@stottmedia.no

Slik ser du håndball-EM i desember

Søndag 4. desember kastes EM-eventyret i Sverige i gang, dagen etter spiller Norge sin første kamp i gruppespillet. 

Pressemelding: TV3 er vertskap for begivenhetene for tv-seerne hjemme i Norge, og i tillegg vil det være mulig å få med seg kampene på vår strømmetjeneste Viaplay og radio P4. Europamesterskapet for kvinner i håndball sendes på TV3 og Viasat 4. 

Alle Norges kamper sendes på TV3.

Studiosendinger på TV3 og Viasat 4

Gjennom hele mesterskapet vil det hver kampdag sendes live fra studioet vårt som er onsite i Sverige.

Christian Ramberg er programleder gjennom hele mesterskapet, og med seg som håndballeksperter i studio har han tidligere landslagsstjerne og TV3s nyeste håndballekspert, Isabel Blanco, sammen med en rutinert og kunnskapsrik Frode Kyvåg.

Daniel Høglund vil igjen være hovedkommentator for mesterskapet, og sammen med han skal tidligere håndballspiller og nåværende trener for Glassverket, Geir Oustorp være ekspertkommentator.

Ole-Petter Westereng, Simen Sveen og Ørjan Bjørnstad er reportere. Frode Scheie og Gunnar Pettersen kommenterer de øvrige kampene.

Slik sendes gruppespillet:

16 nasjoner deltar i årets VM, og disse er fordelt med fire lag i fire grupper. De tre beste lagene fra hver gruppe går videre til mellomspillet.

Gruppe A: Serbia, Slovenia, Sverige, Spania
Gruppe B: Nederland, Tyskland, Frankrike, Polen
Gruppe C: Ungarn, Tsjekkia, Montenegro, Danmark
Gruppe D: Russland, Kroatia, NORGE, Romania

Dato Kamp Gruppe Sendestart Kampstart Kanal
Sø 4. des          
  Serbia-Slovenia A   15.15 Viaplay
  Nederland-Tyskland B   18.15 Viaplay
  Sverige-Spania A 17.30 18.00 Viasat 4
  Frankrike-Polen B   20.45 Viasat 4
Ma 5. des          
  Russland-Kroatia D 18.00 18.30 TV3
  Ungarn-Tsjekkia C   18.30 Viaplay
  NORGE-Romania D 20.00 20.45 TV3
  Montenegro-Danmark C 20.40 20.45 Viasat 4
Ti 6. des          
  Spania-Serbia A 18.00 18.30 Viasat 4
  Polen-Nederland B   18.30 Viaplay
  Slovenia-Sverige A 20.30 20.45 TV3
  Tyskland-Frankrike B   20.45 Viaplay
On 7. des          
  Romania-Russland D 18.00 18.30 TV3
  Tsjekkia-Montenegro C   18.30 Viaplay
  Kroatia-NORGE D 20.00 20.45 TV3
  Danmark-Ungarn C 20.40 20.45 Viasat 4
To 8. des          
  Spania-Slovenia A 18.00 18.30 Viasat 4
  Tyskland-Polen B   18.30 Viaplay
  Sverige-Serbia A   20.45 Viasat 4
  Nederland-Frankrike B   20.45 Viaplay
Fr 9. des          
  Romania-Kroatia D 18.00 18.30 TV3
  Montenegro-Ungarn C   18.30 Viaplay
  NORGE-Russland D 20.00 20.45 TV3
  Danmark-Tsjekkia C 20.40 20.45 Viasat 4

Slik sendes mellomspillet: 
Lagene som har gått videre fra gruppe A og B vil nå spille i Gruppe 1. Lagene som har går videre fra gruppe C og D spiller i Gruppe 2. Norge kommer til å spille i Gruppe 2.

Sendeskjemaet er satt opp med forbehold om at Norge går videre.

Dato Kamp Gruppe Sendestart Kampstart Kanal
Lø 10. des          
  3. plass, gruppe A - 2. plass, gruppe B Gruppe 1 16.00 16.15 Viasat 4
  2. plass, gruppe A - 3. plass, gruppe B Gruppe 1   18.30 Viasat 4
  1.plass, gruppe A - 1. plass, gruppe B Gruppe 1   20.45 Viasat 4
Sø 11. des NORGES GRUPPE        
  3. plass, gruppe C - 2. plass, gruppe D Gruppe 2 16.00 16.15 TV3
  2. plass, gruppe C - 3. plass, gruppe A Gruppe 2   18.30 TV3
  1. plass, gruppe C - 1. plass, gruppe D Gruppe 2   20.45 TV3
Ma 12 des          
  3. plass, gruppe A - 1. plass, gruppe B Gruppe 1 16.00 16.15 TV3
  1.plass, gruppe A - 3. plass, gruppe B Gruppe 1   18.30 Viaplay
  2. plass, gruppe A - 2. plass, gruppe B Gruppe 1   20.45 TV3
Ti 13. des NORGES GRUPPE        
  3. plass, gruppe C - 1. plass, gruppe D Gruppe 2 16.00 16.15 TV3
  1. plass, gruppe C - 3. plass, gruppe D Gruppe 2   18.30 TV3
  2. plass, gruppe C - 2. plass, gruppe D Gruppe 2   20.45 TV3
On 14. des          
  1. plass, gruppe A - 2. plass, gruppe B Gruppe 1 16.00 16.15 Viasat 4
  2. plass, gruppe A - 1. plass, gruppe B Gruppe 1   18.30 Viasat 4
  3. plass gruppe A - 3. plass, gruppe B Gruppe 1   20.45 Viasat 4
On 14. des NORGES GRUPPE        
  1. plass, gruppe C - 2. plass, gruppe D Gruppe 2 16.00 16.15 TV3
  2. plass, gruppe C - 1. plass, gruppe D Gruppe 2   18.30 TV3
  3. plass gruppe C - 3. plass, gruppe D Gruppe 2   20.45 TV3

Slik sendes finalehelgen:

Dato Kamp Gruppe Sendestart Kampstart Kanal
Fre 16. des          
  Plasseringskamp     15.45 Viaplay
  Semifinale 1   17.30 18.15 TV3
  Semifinale 2     20.45 TV3
Sø 18. des          
  Bronsefinale   15.00 15.30 TV3
  Finale     18.00 TV3

Alle kampene som sendes på TV3 og Viasat 4 vil også kunne ses på strømmetjenesten Viaplay. 

Les også